Головбух: Бюджет

На який розмір ПСП має право одинока матір

  • 6 грудня 2018
  • 122

Будь-який платник податку має право на зменшення місячної оподатковуваної зарплати на суму ПСП. Ця сума становить 50% прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року (у 2018 році — 881 грн; пп. 169.1.1 ПК).

Роботодавець застосовує ПСП до місячної зарплати працівника, якщо її розмір не перевищує місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн. У 2018 році розмір зарплати, що дає право на ПСП, становить 2470 грн (1762 грн  х  1,4) (пп. 169.4.1 ПК).

Одинока матір (батько), вдова (вдівець) або опікун, піклувальник має право на ПСП у розмірі 150% суми пільги, визначеної за підпунктом 169.1.1 ПК, що у 2018 році становить 1321,50 грн на кожну таку дитину (пп. 169.1.3 «а» ПК). Аби отримати підвищену ПСП, працівник має зазначити про своє право у заяві про застосування ПСП та додати підтвердні документи (пп. 169.3.2 ПК).

Відтак одинока мати має право на зменшення оподатковуваної місячної зарплати на ПСП у розмірі 150% (1321,50 грн), якщо розмір цієї зарплати не перевищує граничний розмір доходу для застосування ПСП — 2470 грн.

За інформацією ГУ ДФС у Полтавській області

ПДФО для бюджетників: перерахувати і не помилитися

На який розмір ПСП має право одинока  матір
Олеся СКРИМОВСЬКА головний редактор тижневика "Головбух: Бюджет", у минулому головний бухгалтер
Установи мають право перераховувати ПДФО за будь-який період і в будь-яких випадках. Зазвичай це роблять для самоперевірки. Проте є й обов’язковий перерахунок — річний. Його проводять, коли нараховують зарплату за останній місяць звітного року, тобто в грудні. То як провести перерахунок ПДФО у грудні? Хто і яку податкову соціальну пільгу мав отримувати у 2018 році? Яка відповідальність за порушення законодавства? Будьте в курсі!

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися