Головбух: Бюджет

НКРЕКП: оператори систем розподілу не мають права нав’язувати замовникам своїх постачальників електроенергії

  • 4 грудня 2018
  • 296

НКРЕКП пояснила, що оператор систем розподілу (ОСР) не має права подавати разом із заявою-приєднанням до договору на розподіл електричної енергії заяву-приєднання до договору на постачання електричної енергії компанії, що є пов’язаною (афілійованою) з ОСР.

У НКРЕКП наголошують: це порушення вимог щодо відокремлення та незалежності оператора системи розподілу, встановлених Законом України «Про ринок електричної енергії» від від 13.04.2017 № 2019 (далі — Закон № 2019). За таке порушення передбачений штраф — до 10% річного доходу (виручки) ОСР.

За Законом № 2019 суб’єкти господарювання, яким НКРЕКП видала ліцензію на право провадження господарської діяльності з:

  • розподілу електричної енергії (ОСР), укладають зі споживачами договори про надання послуг з розподілу електричної енергії. І вони вже можуть це робити.
  • постачання електричної енергії (електропостачальники), укладають зі споживачами договори про постачання електричної енергії споживачу. А якщо на електропостачальника покладено функцію надавача універсальної послуги на закріпленій території (постачання електричної енергії побутовим та малим непобутовим споживачам), то він укладає зі споживачами договори про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг.

Отже, ОСР мають право надавати лише заяви-приєднання до договорів на розподіл електричної енергії. А заяви-приєднання до договорів на постачання електричної енергії мають право надавати електропостачальники, які отримали відповідні ліцензії. І не має значення, є електропостачальник надавачем універсальної послуги чи ні.

За інформацією із офіційної ФБ-сторінки НКРЕКП

Закупівля комунальних послуг, електроенергії, природного газу — 2019

НКРЕКП: оператори систем розподілу не мають права нав’язувати замовникам своїх постачальників електроенергії
Ярослава ДУБРОВАексперт з питань публічних закупівель. Досвід роботи у Департаменті внутрішнього фінансового контролю та аудиту виконавчого органу Київської міської ради, (КМДА), Державній фінансовій інспекції, Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України
Як проводити закупівлю електроенергії за новими правилами? Як правильно закупити природний газ? Які особливості закупівлі теплопостачання, водопостачання, водовідведення слід врахувати? Убезпечте себе від ризиків під час закупівель товарів і послуг на 2019 рік.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися