Головбух: Бюджет

Допомога на лікування працівнику: чи оподатковувати

  • 27 листопада 2018
  • 119

Допомога на лікування та медичне обслуговування, яку установа надає за свій рахунок працівнику або члену його сім’ї першого ступеня споріднення, або дитині, яка перебуває під його опікою або піклуванням, у т. ч. кошти для придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів, не підлягають оподаткуванню ПДФО (п. 165.1.19 ПК).

ПДФО не утримують лише за умови, що працівник надасть документи, які підтверджують:

  • витрати, пов’язані із наданням установою допомоги (у разі надання коштів);
  • факт проведення лікування та медобслуговування;
  • потребу працівника в лікуванні та медичному обслуговуванні (зокрема, наявність та характеристики хвороби, травми, патологічного стану);
  • надання медичних послуг (з обов’язковою ідентифікацією постачальника послуг та працівника, якому надаються послуги, обсяги та вартість послуг): договори, платіжні та розрахункові документи, акт надання послуг, інші відповідні документи залежно від необхідного лікування або медичного обслуговування, хвороби та її стану.

Скачати заяву-розрахунок лікарняних

З доходів, які не оподатковують ПДФО, не утримують також військовий збір (п. 1.7 п. 16_1 підрозд. 10 розд. XX ПК).

Установа, яка надала працівнику допомогу на лікування та медичне обслуговування, має відобразити цю операцію у Податковому розрахунку за формою 1ДФ за ознакою доходу «143» (незважаючи на те, що ця допомога не оподатковується ПДФО і військовим збором).

Матеріальна допомога разового характеру, яку надає установа окремим працівникам на оплату, зокрема, лікування, не є базою нарахування ЄСВ (п. 14 розд. I постанови КМУ «Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок» від 22.12.2010 № 1170).

За інформацією ГУ ДФС у Запорізькій області

ПДФО для бюджетників: перерахувати і не помилитися

Допомога на лікування працівнику: чи оподатковувати
Олеся СКРИМОВСЬКА головний редактор тижневика "Головбух: Бюджет", у минулому головний бухгалтер
Установи мають право перераховувати ПДФО за будь-який період і в будь-яких випадках. Зазвичай це роблять для самоперевірки. Проте є й обов’язковий перерахунок — річний. Його проводять, коли нараховують зарплату за останній місяць звітного року, тобто в грудні. То як провести перерахунок ПДФО у грудні? Хто і яку податкову соціальну пільгу мав отримувати у 2018 році? Яка відповідальність за порушення законодавства? Будьте в курсі!
Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися