Головбух: Бюджет

Бюджетна установа — орендодавець отримала від орендаря компенсацію на утримання орендованого майна: чи складати податкову накладну

  • 23 листопада 2018
  • 288

Податківці роз’яснили чи має бюджетна установа, яка здає в оренду нерухоме майно, складати податкову накладну (далі — ПН), якщо орендар компенсує їй витрати на його утримання.

Скачати податкову накладну за новою формою

Об’єктом оподаткування ПДВ бюджетної установи є операції з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПК (пп. «б» п. 185.1 ПК).

До бази оподаткування бюджетна установа включає:

  • вартість товарів/послуг, які вона постачає, за виключенням:
    • суми компенсації на покриття різниці між фактичними витратами та регульованими цінами (тарифами) у вигляді виробничої дотації з бюджету;
    • суми відшкодування орендодавцю — бюджетній установі витрат на утримання наданого в оренду нерухомого майна, на комунальні послуги та на енергоносії)
  • вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передає установі безпосередньо отримувач товарів/послуг, які поставила така установа (п.188.1 ПК).

Відтак, кошти, які надійшли орендодавцю — бюджетній установі у вигляді компенсації витрат на утримання наданого в оренду нерухомого майна, комунальних послуг і енергоносіїв від орендаря, установа не має включати до бази оподаткування ПДВ, а тому ПН на таку операцію вона також не складає.

За інформацією ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися