Головбух: Бюджет

Податкову накладну розблоковано: коли її реєструвати в ЄРПН

  • 22 листопада 2018
  • 39

Платник ПДВ має реєструвати в ЄРПН податкову накладну/розрахунок коригування (далі — ПН/РК), реєстрація яких була зупинена, у день, коли настала одна з подій:

  • прийнято та набрало чинності рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН;
  • рішення суду про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН набрало законної сили;
  • комісія регіонального рівня протягом п’яти робочих днів не зареєструвала в окремому реєстрі ПН/РК, реєстрація яких була зупинена, та/або не прийняла рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК щодо платників ПДВ, у яких обсяг постачання, зазначений в ПН/РК, становить менше 30 млн грн;
  • комісія регіонального рівня протягом семи робочих днів не зареєструвала в окремому Реєстрі ПН/РК, реєстрація яких була зупинена, та/або не прийняла рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН щодо платників ПДВ, у яких обсяг постачання, зазначений в ПН/РК, становить більше 30 млн грн включно.

Це визначає пункт 28 Порядку зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затвердженого постановою КМУ «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» від 21.02.2018 № 117.

Скачати податкову накладну за новою формою

Платник ПДВ може оскаржити рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН у порядку, визначеному законодавством, з урахуванням строків давності (ст. 56, ст. 102 ПК). Якщо податківці задовольнили скаргу платника ПДВ, це є підставою для реєстрації в ЄРПН ПН/РК, зазначених у скарзі.

Відтак, якщо орган ДФС прийняв рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або задовольнив скаргу платника ПДВ, відповідальність за порушення терміну реєстрації цих ПН/РК в ЄРПН застосовується з наступного дня за днем прийняття відповідного рішення органу ДФС.

Якщо на день прийняття цього рішення платник ПДВ не може зареєструвати ПН/РК через недостатність коштів на рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ, він не звільняється від відповідальності за порушення терміну реєстрації ПН/РК.

За інформацією ГУ ДФС у Рівненській області

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися