Головбух: Бюджет

Помилка у даті складання податкової накладної: як виправити

  • 21 листопада 2018
  • 31

Податківці роз’яснили, як виправити помилку, якщо платник ПДВ зареєстрував в ЕРПН податкову накладну (ПН) з неправильно вказаною датою складання.

Скачати податкову накладну за новою формою

Платник ПДВ — постачальник товарів/послуг складає податкову накладну у день виникнення податкових зобов’язань з ПДВ за правилом «першої події»: або за датою зарахування коштів на банківський рахунок, або датою складання документу, що засвідчує виконання послуг/відвантаження товарів (п. 187.1 ПК).

Аби виправити допущені помилки, у т. ч. не пов’язані із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, платник ПДВ може скласти розрахунок коригування (РК) до ПН ( п. 192.1 ПК).

Разом з цим платник ПДВ не може подати РК до ПН, аби виправити дані у даті складання останньої (п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затверджений Наказом Мінфіну від 31.12.2015 №1307).

Якщо платник ПДВ склав ПН за операцією з постачання товарів/послуг із зазначенням іншої дати, ніж дата виникнення «першої події», він може визнати цю ПН як зайво складену.

На дату факту зазначення неправильної дати в зареєстрованій в ЄРПН накладній платник податку має право скласти «мінусовий» РК до зайво складеної ПН, та зареєструвати його в ЄРПН.

Утім, це не позбавляє платника податку обов’язку скласти нову ПН за операцією з постачання товарів/послуг із зазначенням у ній правильної дати складання.

Нова ПН має бути обов’язково зареєстрована в ЄРПН з дотриманням визначених ПК термінів реєстрації.

ІПК ДФС від 10.10.2018 № 4368/6/99-99-12-02-01-15/ІПК

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися