Головбух: Бюджет

Експерти проаналізували медичні закупівлі й побачили системні порушення

  • 16 листопада 2018
  • 255

Місцевий зріз медичних закупівель показав проблемні місця системи відкритих аукціонів. Замовники не використовують переваг конкурентних торгів, а до того ж на ринку ліків та медичного обладнання переважають монополісти. От і маємо в результаті, що на 1% постачальників припадає 50% суми всіх договорів цієї групи товарів.

Тенденції регіональних закупівель у Prozorro у сфері охорони здоров’я простежили експерти Transparency International Україна. За результатами дослідження вони презентували звіт, у якому порівняли перші три квартали 2018 та 2017 року. Відзначили як точки зростання ефективності, так і вразливі місця.

На закупівлю ліків та медобладнання припала лише третина всіх витрат медичних закладів (32,2%), дещо менше — на енергоносії (29,1%), а найменше — на будівельні роботи й поточні ремонти (14,2%).

У медичних закупівлях на місцевому рівні є позитивна динаміка. Заклади охорони здоров’я та департаменти вже обізнані з процедурою закупівлі й не бояться її, а тому їхні видатки зросли з 15,6 до 16, 7 млрд грн. На мало врегульовані законом допороги витратили вдвічі менше коштів, ніж за середнім показником по Україні.

Однак виявилося, що замовники часто навмисно занижують очікувану вартість, щоб працювати з бажаним постачальником за прямим договором. Відтак велику частку тендерів становлять закупівлі на суму від 195 до 200 тисяч грн, адже за встановленим порогом треба вже проводити конкурентні торги. У цьому проміжку в підсумку провели закупівлі з очікуваною вартістю 400 млн грн.

Новим кроком стане централізація регіональних закупівель, що зробить їх більш професійними, швидшими й дешевшими. Ставку зроблять на безпосередніх виробників, що дасть змогу знизити ціни майже на 40%.

За інформацією зі звіту «Медичні закупівлі в Prozorro»

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися