Головбух: Бюджет

Декретні осіб з інвалідністю: у якому розмірі виплачувати

  • 16 листопада 2018
  • 85

Декретні виплати  ФСС фінансує усім працевлаштованим жінкам за увесь період перебування у декретній відпустці, яка в середньому становить 126 календарних днів. Сума декретних становить 100% середнього доходу особи за кожен день відпустки, однак не може бути меншою за обчислену із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

ФСС надає допомогу застрахованій особі за основним місцем роботи незалежно від того, чи має застрахована особа на момент настання страхового випадку інвалідність і працює неповний робочий день.

Розмір допомоги не може бути меншим, ніж мінімальна заробітна плата. Тобто навіть коли заробітна плата в жінки менша за мінімальну і роботодавець сплачує за неї ЄСВ, виходячи з розміру її зарплати, ФСС профінансує матеріальне забезпечення, обчислене з установленої мінімальної зарплати.

На розмір декретних не впливає тривалість страхового стажу. Утім особам, які перед настанням страхового випадку мають стаж менше 6 місяців, розмір декретних розраховують з нарахованої зарплати, з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати.

Скачати зразок нової довідки про страховий стаж

Допомогу по вагітності та пологах від ФСС нараховує також роботодавець із місця роботи за сумісництвом на підставі копії листка непрацездатності, засвідченої підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.

За інформацією Фонду соціального страхування України

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися