Головбух: Бюджет

Як і чому збільшились зарплати медиків у жовтні

  • 13 листопада 2018
  • 317

Уже майже половина комунальних закладів, де надають первинну медичну допомогу, отримують оплату за медичні послуги від Національної служби здоров’я України. Більшість закладів отримали значно більшу оплату, ніж за субвенцією. Відтак медики, які в них працюють, почали отримувати суттєво вищу зарплатню.

У медичних закладах, які підписали договори з Національною службою здоров’я України, діє гнучкий підхід до формування зарплат. Зарплатну політику в кожному конкретному медичному закладі ухвалює колектив. Механізм обрахування зарплатні прописують у колективному договорі. Ні обласний департамент охорони здоров’я, ні Національна служба здоров’я України, ні МОЗ не регулюють зарплатну політику і не вказують закладам, як розпоряджатись заробленими коштами. Розмір винагороди лікаря більше не прив’язаний до бюджетної сітки. Тож його зарплата в будь-якому випадку має збільшитися, якщо:

  • заклад уклав договір з Національною службою здоров’я України і має чинну ліцензію;
  • лікар підписав значну кількість декларацій. Приміром, максимум декларацій для педіатрів — 900, сімейних лікарів — 1800, терапевтів — 2000.

Як зміняться показники 2019-го:

Якщо перелічені умови виконані, а зарплатня лікаря залишилась на тому ж рівні — це привід спитати головного лікаря про те, які критерії нарахування зарплати він планує впровадити. Далі слід ініціювати збори колективу медзакладу.

Утім за опитуваннями керівники медичних закладів підтверджують, що зарплатня лікарів у жовтні буде вдвічі більшою, аніж вони отримували за медичною субвенцією.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися