Головбух: Бюджет

Реформи в закупівлях тривають — число учасників зростає: звіт за І півріччя 2018 року

  • 8 листопада 2018
  • 179

Мінекономрозвитку підсумувало, чого досягли у сфері публічних закупівель за перше півріччя 2018 року. В опублікованому звіті кілька акцентів: напрями нормативного врегулювання, у яких попрацювали державні органи, та основні показники й результати закупівель через електронну систему.

Податкова соціальна пільга 2019: визначаємо нові розміри

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватись податкова соціальна пільга. З’ясуємо, який розмір вона матиме у 2019 році та як її застосувати.

У річищі реформ ухвалили кілька важливих нормативно-правових актів. Одним із них інтегрували електронну систему закупівель із Державним реєстром лікарських засобів України, щоб відомості про ліки передавалися автоматично. А іншим закріпили, що до електронної системи закупівель тепер надходитимуть дані про заборгованість зі сплати податків і зборів учасника торгів від Державної фіскальної служби України.

Реформи в закупівлях тривають — число учасників зростає: звіт за І півріччя 2018 року  Закупівля лікарських засобів: де і як вимагати еквівалент

Продовжили розбудовувати законодавче підгрунтя пілотного проекту з організації ЦЗО. Це дасть змогу розумно централізувати закупівлі та відповідає досвіду європейців.

Реформи в закупівлях тривають — число учасників зростає: звіт за І півріччя 2018 року  Закупівлі через ЦЗО

Твердо взялися за професіоналізацію ринку закупівель, щоб незабаром на нього прийшли з вишів молоді фахівці з публічних закупівель.

У звіті порахували, що за перше півріччя 2018 року успішно завершилися 503 тисячі закупівель очікуваною вартістю 282,5 млрд грн. Це на 29% більше порівняно з першою половиною минулого року. Найбільш конкурентною стала Київська область.

Про розширення кола користувачів системи свідчить те, що зросло не тільки число замовників, а й кількість учасників. У завершених закупівлях звітного періоду взяли участь 94 264 учасники. У середньому кількість пропозицій на торгах за умов конкуренції становила 2,66 пропозицій.

За інформацією із звіту «СФЕРА ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ І півріччя 2018»

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися