Головбух: Бюджет

Протягом доби відрядження було як на території України, так і за її межами: обчислюємо добові

  • 1 листопада 2018
  • 100

Податківці роз’яснили як обчислити добові, якщо протягом доби відрядження було як на території України, так і за її межами.

Наказ про інвентаризацію

Не включають до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу працівника — фізичної особи, зокрема, кошти, отримані ним на відрядження або під звіт і розраховані згідно із п. 170.9 ст. 170 ПКУ (пп. 165.1.11 ПК).

Основним документом, який регулює відрядження працівників органів державної влади, бюджетних підприємств, установ та організацій, є Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Мінфіну від 13.03.1998 №59 (далі — Інструкція №59). Вона визначає, що добові витрати за час перебування у відрядженні роботодавець відшкодовує в межах затверджених сум, зокрема:

а) за кожний день перебування у відрядженні, включаючи день вибуття та прибуття, — за нормами, що встановлені для держави, до якої відряджено працівника;

б) якщо відряджений, перебуваючи в дорозі до іноземних держав, або повертаючись з відповідної держави, має пересадку на інший транспортний засіб або зупинку в готелі (мотелі, іншому житловому приміщенні) на території України, то відшкодування витрат на відрядження за період проїзду територією України здійснюється в порядку, передбаченому для службових відряджень у межах України (пп. 16.2 Інструкції №59).

Добові витрати відшкодовують виключно за нормами, встановленими для відряджень за кордон:

  • з дня останньої пересадки на інший транспортний засіб (вибуття з готелю, мотелю, іншого житлового приміщення) на території України під час прямування працівника у відрядження за кордон і до дня першої пересадки ним на інший транспортний засіб (зупинки в готелі, мотелі, іншому житловому приміщенні) на території України (включно) під час повернення в Україну;
  • за день вибуття у відрядження або день прибуття відрядженого працівника до місця постійної роботи, якщо він збігається з днем пересадки (зупинки);
  • за кожний день відрядження, включаючи день вибуття та прибуття, якщо пересадка (зупинка) відсутня.

За інформацією ГУ ДФС у Тернопільській області

 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися