Головбух: Бюджет

Хто сплачує до бюджету екологічний податок

  • 24 жовтня 2018
  • 99

Податківці нагадують, що платниками екологічного податку, зокрема, є бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, які в процесі своєї діяльності на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони скидають забруднювальні речовини безпосередньо у водні об’єкти (пп. 240.1.2 ПК).

Водокористувачі можуть бути:

  • первинні — ті, що мають власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води;
  • вторинні (абоненти) — ті, що не мають власних водозабірних споруд і отримують воду з водозабірних споруд первинних водокористувачів та скидають стічні води в їхні системи за договором про водопостачання та/або про водовідведення без дозволу на спеціальне водокористування. Утім, вони можуть скидати стічні води у водні об’єкти самостійно, якщо отримають такі дозволи (ст. 42 ВК).

Прожитковий мінімум 2019 і на що він вплине

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Як змінився прожитковий мінімум 2019 року та чого очікувати у 2020-2021 роках? Як прожитковий мінімум вплинув на розміри посадових окладів працівників з оплатою праці за ЄТС? Для вас — дві зручні таблиці.

Відтак, екологічний податок за скидання забруднювальних речовин у водні об’єкти сплачують до бюджету первинні і вторинні водокористувачі, які отримали дозволи на спеціальне водокористування та на підставі них самостійно скидають стічні води у водні об’єкти.

Об’єктом та базою оподаткування екологічним податком, зокрема, є обсяги та види забруднюючих речовин, які водокористувачі скидають у водні об’єкти (п. 242.1 ПК).

За інформацією ГУ ДФС у Житомирській області

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Набридло це спливаюче вікно?

Тоді РЕЄСТРУЙТЕСЯ прямо зараз!

30 секунд на реєстрацію – і ви зможете СКАЧУВАТИ необхідні документи, форми, зразки без обмежень

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися і скачати