Перші вибори місцевих голів у 201 об'єднаній громаді — відбулися, спостерігачі зафіксували порушення

30 жовтня 2017 27

У 201 об’єднаній територіальній громаді 29 жовтня 2017 року пройшли перші вибори місцевих голів та депутатів. До їх складу увійшли 933 місцеві ради. Загалом в цих громадах мешкає більше 2 млн громадян.

Виборчі процеси офіційно розпочалися 9 вересня і охопили громади в усіх областях України. Найбільше ОТГ обирали голів у Дніпропетровській (19) та Волинській областях (19), натомість у Закарпатській та Миколаївській областях вибори пройшли в одній громаді.

Явка виборців на місцевих виборах становила 48,2% (за даними Громадянської мережі Опора).

Спостерігачі Опори після закінчення виборів наголосили, що виборчий процес був конкуретним, виборці отримали можливість обирати серед широкого переліку кандидатів, висунутих місцевими організаціями політичних партій або самовисуванців. Утім, під час виборів зафіксована низка порушень. Як-то:

  • порушення законодавчих вимог щодо ведення передвиборної агітації;
  • непрозорість фінансування кампаній кандидатів;
  • втручання державних службовців до виборчого процесу;
  • проблеми із утворенням виборчих округів та виготовленням виборчих бюлетенів;
  • прояви підкупу виборців залишаються переконливим аргументом на необхідності проведення комплексного удосконалення виборчого законодавства.

Нагадаємо, що 24 грудня цього року перші місцеві вибори відбудуться ще у 51 об’єднаній громаді.

Загалом після виборів в Україні функціонуватиме 665 об’єднаних територіальних громад, створених 3118 місцевими радами, де мешкають 5,7 млн громадян. Тобто майже 28% колишніх місцевих рад вже об’єдналися у більш спроможні громади.

Джерело: Громадська мережа ОпораПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль