Головбух: Бюджет

Закупівлі за екостандартами ЄС: як і коли стануть масовими

  • 16 жовтня 2018
  • 58

Упровадження в Україні зелених або, як їх ще називають, сталих закупівель сьогодні вже має результати. За екостандартами ЄС проведені 26 зелених закупівель. І експерти обіцяють, що це — лише початок.

Еко-експерти називають дві умови для поширення культури сталих закупівель в держустановах:

  • бажання замовника, керуючись статтею 22 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII, застосовувати екологічні критерії відбору та вибору. Тобто окреслити спеціальні вимоги до заходів із захисту довкілля з посиланням на екологічні стандарти та маркування;
  • компетентні фахівці, які можуть встановити й обґрунтувати доцільність застосування таких критеріїв.

Підвищити компетентність замовників має на меті проект «Зелені публічні закупівлі: передача досвіду зі Словаччини в Україну». Наразі вже 24 держслужбовці Київської області пройшли навчання із зелених публічних закупівель, ознайомилися з європейськими практиками і тепер готові впроваджувати ідеї таких закупівель.

До того ж незабаром компетентних фахівців, що розуміються в сталих закупівлях побільшає. «На сьогодні у вишах запроваджено спеціальну дисципліну із закупівель, і десь через 1,5-3 роки ми матимемо фахівців, які знатимуть, як застосовувати екологічні критерії і просуватимуть саме цей концепт», — розповіла під час конференції, присвяченої сталим закупівлям, Лілія Лахтіонова, директор департаменту регулювання публічних закупівель Мінекономрозвитку.

«У 2017 році Україна приєдналася до міністерської ініціативи із зеленої економіки, яка передбачає політику формування зелених публічних закупівель. Зважаючи на це, а також на зобов’язання України в рамках виконання Угоди про асоціацію з ЄС, була розроблена нова Стратегія державної екологічної політики – до 2030 року, у якій курс на «зелену» економіку залишається ключовим. Саме ним ми і рухатимемося спільно з Мінекономрозвитку», – зазначила Наталія Трофименко, в.о. директора Департаменту стратегії та європейської інтеграції Мінекономрозвитку.

Відтак нецінові критерії при проведенні закупівель – є одним із основних пріоритетів діяльності Мінекономрозвитку.

Мінекономрозвитку, Мінприроди, GoLOCAL та ВГО «Жива планета» вже розробили проект «Нецінові критерії в публічних закупівлях» та пройшли з ним до інкубаційної програми EU Association Lab.

Джерело: сайт ГО GoLOCAL

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися