Головбух: Бюджет

Зміни до Закону про бухоблік підписав Президент. Що врахувати бюджетникам

  • 30 жовтня 2017
  • 2232

Президент України підписав Закон України від 05.10.2017 № 2164-VII, що вносить зміни до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999  996-XIV (далі — Закон про бухоблік).

Відтак прагнення привести норми вітчизняного бухгалтерського обліку та фінансової звітності у відповідність із законодавством Європейського Союзу втілено законодавчо. Зміни стосуються переважно підприємств, що тепер класифікуватимуться та звітуватиму по-новому. Тож їх бухгалтерам — не позаздриш.

Прожитковий мінімум 2019 і на що він вплине

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Як змінився прожитковий мінімум 2019 року та чого очікувати у 2020-2021 роках? Як прожитковий мінімум вплинув на розміри посадових окладів працівників з оплатою праці за ЄТС? Для вас — дві зручні таблиці.

А ось бухгалтеру-бюджетнику варто знати про оновлення статті 9 Закону про бухоблік, що встановлює вимоги до первинних документів та регістрів бухгалтерського обліку (тепер її назва не містить слова облікові).  

З огляду на зміни, первинні документи про господарську операцію з неістотними помилками не вважаються підставою для невизнання такої господарської операції. Головне аби вони:

·         не перешкоджали можливості ідентифікувати особу, яка брала участь у господарській операції;

·         містили відомості про дату складання документа, назву установи, від імені якої складено документ, зміст та обсяг господарської операції тощо.

Що саме мали на увазі законотворці під всевмісним «тощо» — покаже час.

Права і обов’язки сторін, що виникають у разі господарської операції, оформленої первинним документом так, як вимагає Закон про бухоблік, не залежать від факту відображення її в регістрах та на рахунках бухгалтерського обліку.

Передбачається, що Закон від 05.10.2017 № 2164-VII набере чинності з 1 січня 2018 року (крім абзаців шостого і сьомого пункту 12 розділу І, які стосуються оприлюднення фінзвітності. Вони наберуть чинності з 1 січня 2019 року). Відповідно до його вимог мають відкоригувати свої підзаконні акти КМУ та Мінфін.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися