Головбух: Бюджет

Як повернути надміру сплачені податки

  • 1 жовтня 2018
  • 40

Порядок повернення коштів, помилково та/або надміру зарахованих до бюджету, регламентують статті 45, 78 Бюджетного кодексу України та наказ Мінфіну «Про затвердження Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів» від 03.09.2013 № 787.

Так, аби повернути кошти, платник має подати такі документи:

  • заяву про повернення коштів з бюджету;
  • оригінал подання на повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету (погоджене з відповідним місцевим фінансовим органом — у разі повернення коштів з місцевих бюджетів);
  • оригінал або копію документа на переказ або паперову копію електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету.

Податкова соціальна пільга 2019: визначаємо нові розміри

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватись податкова соціальна пільга. З’ясуємо, який розмір вона матиме у 2019 році та як її застосувати.

Ці документи потрібно подавати до відповідного органу Казначейства за місцем зарахування платежу до бюджету. Дати складання заяви та подання не повинні перевищувати 30 календарних днів.

Врахуйте, що всі заяви, які надходять від платників у центральний апарат Державної казначейської служби України щодо повернення коштів, перенаправляються до відповідного територіального органу Казначейства за місцем зарахування платежу, що призводить до затримки повернення коштів.

За інформацією Державної казначейської служби України

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися