Головбух: Бюджет

Екологічний податок: за які стаціонарні джерела сплачувати

  • 21 вересня 2018
  • 121

Об’єкти, які викидають забруднюючі речовини в атмосферне повітря, поділяють на групи (ч. 5 ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» від 16.10.1992 № 2707-ХІІ; далі — Закон № 2707):

  • перша — об’єкти, які є на державному обліку і мають виробництва та технологічне устаткування, на якому впроваджують екологічно безпечні технології та методи керування;
  • друга — об’єкти, є на державному обліку і не мають виробництв або технологічного устаткування, на яких повинні впроваджуватися екологічно безпечні технології та методи керування;
  • третя — об’єкти, які не належать до першої і другої груп.

Парламент затвердив мінімальну зарплату на 2019 рік

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
23 листопада парламентарі прийняли головний фінансовий документ країни — закон про Держбюджет на 2019 рік. Серед основних його показників — мінімальна зарплата 2019 року. Якою вона буде та як вплине на страхові виплати?

Щоб працювати з такими об’єктами, потрібно отримати спеціальний дозвіл. Його видають для установ, які хочуть працювати з об’єктами:

  • другої або третьої групи — обласні, Київська, Севастопольська міські державні адміністрації, орган виконавчої влади АР Крим з питань охорони навколишнього природного середовища за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення (ч. 5 ст. 11 Закону № 2707);
  • об’єктами першої групи, або з об’єктами з зони відчуження, зони обов’язкового відселення, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи — центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері охорони навколишнього природного середовища, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення (ч. 6 ст. 11 Закону № 2707).

Відтак, стаціонарними джерелами забруднення є: підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об’єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і викидає забруднюючі речовини в атмосферу та/або водні об’єкти. Також до стаціонарних джерел забруднення можна віднести генератори, мініелектростанції, газозварювальне обладнання (установки), які викидають в атмосферне повітря забруднюючі речовини або суміш таких речовин.

Забруднюючі речовини з таких джерел оподатковують екологічним податком за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами.

За інформацією ГУ ДФС у Донецькій області

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися