Головбух: Бюджет

Банки матимуть можливість отримувати інформацію з Кредитного реєстру

  • 21 вересня 2018
  • 41

З 1 вересня 2018 року НБУ надав банкам можливість отримувати інформацію з Кредитного реєстру. Це передбачав Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення та ведення Кредитного реєстру Національного банку України та вдосконалення процесів управління кредитними ризиками банків» від 06.02.2018 № 2277-VIII (далі — Закон № 2277).

Тож банки зможуть безоплатно та в режимі реального часу отримати з Кредитного реєстру НБУ інформацію про боржників, умови кредитних операцій, виконання зобов'язань за такими операціями, клас боржників.

Податкова соціальна пільга 2019: визначаємо нові розміри

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватись податкова соціальна пільга. З’ясуємо, який розмір вона матиме у 2019 році та як її застосувати.

Нагадаємо, Закон № 2277 набув чинності 4 березня 2018 року. Відповідно до цього закону НБУ створив централізований Кредитний реєстр. У ньому накопичується інформація про кредитні операції позичальників, заборгованість за якими становить понад 100 мінімальних зарплат перед одним банком.

З 1 січня 2019 року банки будуть зобов’язані використовувати інформацію з Кредитного реєстру НБУ для оцінки ризиків кредитування.

За інформацією Національного банку України

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися