Головбух: Бюджет

Про підвищення мінімальної зарплати у 2018 році

  • 29 серпня 2018
  • 1096

З 1 січня 2018 року мінімальна заробітна плата становить 3723 грн, тобто є нижчою на 7,2% від фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб у цінах січня (4011 грн). Це стало кроком назад у забезпеченні гарантованого державою мінімального рівня оплати праці. У червні цей розрив зріс до 13,3% (фактичний прожитковий мінімум для працездатних осіб становив 4923 грн).

У своїх пропозиціях до Держбюджету-2018 ФПУ та СПО об’єднань профспілок наполягали встановити з 01.01.2018 мінімальну зарплату не нижче фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб (4023 грн) та підвищувати її протягом року з урахуванням прогнозного індексу споживчих цін.

За наполяганням профспілок та на виконання завдання Президента України, Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» Уряду доручили за підсумками виконання Держбюджету за І квартал розглянути питання про підвищення мінімальної зарплати до 4200 грн на місяць з ІІ кварталу 2018 року.

Проте, Уряд та Верховна Рада України не підвищують мінімалку, аргументуючи це відсутністю коштів у Державному бюджеті.

Президія ФПУ 21 червня 2018 року схвалила Заяву Федерації профспілок України з вимогою якнайшвидше підвищити розмір мінімальної зарплати з ІІ кварталу 2018 року до фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб (не менше 4200 грн), і направила її КМУ та Верховній Раді.

Мінсоцполітики у відповідь на Заяву Федерації повідомляє, що:

«згідно з оперативними даними Державної казначейської служби України недовиконання дохідної частини загального фонду державного бюджету за січень-червень 2018 року становить 14,9 млрд грн, тому на сьогодні немає можливості фінансово забезпечити встановлення мінімальної заробітної плати у розмірі 4200 грн».

Водночас Мінсоцполітики протягом ІІІ-ІV кварталів 2018 року опрацьовуватиме з Мінфіном можливість надалі підвищити розмір мінімальної зарплати до 4200 грн.

За інформацією Федерації профспілок України

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися