Головбух: Бюджет

Комунальне некомерційне підприємство охорони здоров’я: ознака неприбутковості

  • 7 серпня 2018
  • 489

Відповідно до статті 62 Господарського кодексу України (ГК) підприємство — це самостійний суб’єкт господарювання, який створює компетентний орган державної влади або орган місцевого самоврядування, або інші суб’єкти. Його призначення — задовольняти суспільні та особисті потреби шляхом систематичної виробничої, науково-дослідної, торговельної, іншої господарської діяльності з урахуванням норм ГК та інших законів.

Податкова соціальна пільга 2019: визначаємо нові розміри

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватись податкова соціальна пільга. З’ясуємо, який розмір вона матиме у 2019 році та як її застосувати.
Підприємства створюють як для підприємництва, так і для некомерційної господарської діяльності.

Залежно від форм власності, передбачених законом, в Україні діяють підприємства, зокрема, таких видів:
  • комунальне підприємство, що діє на основі комунальної власності територіальної громади;
  • спільне комунальне підприємство, що діє на договірних засадах спільного фінансування (утримання) відповідними територіальними громадами — суб'єктами співробітництва (ст. 63 ГК).
Правові, організаційні, економічні та соціальні засади охорони здоров’я в Україні визначають Основи законодавства України про охорону здоров'я від 19.11.92 № 2801-XII (далі — Основи № 2801).

Залежно від форми власності заклади охорони здоров’я утворюються та функціонують як державні, комунальні, приватні чи засновані на змішаній формі власності (ст. 16 Основ № 2801).

За організаційно-правовою формою заклади охорони здоров’я комунальної власності функціонують як комунальні некомерційні підприємства або комунальні установи.

Якщо заклади охорони здоров’я комунальної власності, перетворені на некомерційні підприємства, повністю утримуються за рахунок місцевого бюджету та відповідають вимогам, зазначеним у пункті 133.4 Кодексу, то таких юридичних осіб включають до Реєстру неприбуткових установ та організацій за кодом ознаки неприбутковості 0031 «Бюджетні установи».

Джерело: Лист ДФСУ від 21.05.2018 №17389/6/99-99-15-02-02-15

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися