text
Головбух: Бюджет

Загальний страховий стаж чи страховий стаж за останні 12 місяців: на що зважати під час оплати лікарняних

  • 25 жовтня 2017
  • 1207

Фахівці ФСС пояснили, з якої середньоденної заробітної плати (фактичної чи розрахункової з розміру мінімальної заробітної плати) нараховувати допомогу по тимчасовій непрацездатності працівникові, загальний страховий стаж якого становить 9 років, а страховий стаж за останні 12 місяців перед настанням страхового випадку 4 місяці 12 днів.

Допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується застрахованим особам, які мають загальний страховий стаж понад вісім років, у розмірі 100% середньої заробітної плати (п. 4 ч. 1 ст.24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105; далі — Закон № 1105).

Страховий стаж обчислюють:

  • із 01.01.2011 —  за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування;
  • до 01.01.2011 — у порядку та на умовах, передбачених законодавством, що було чинне раніше.

Водночас під час нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності не можна забувати і про страховий стаж за останні 12 місяців.

Застраховані особи, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше 6 місяців, мають право на допомогу по тимчасовій непрацездатності - виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку (п. 1 ч. 4 ст. 19 Закону № 1105).

Отже, так працівникові, який за останні 12 місяців не має страхового стажу 6 і більше місяців, допомогу по тимчасовій непрацездатності розраховують із застосуванням обмеження (тобто під час розрахунку середньоденний розмір допомоги не може бути більшим за 105,12 грн).

Джерело: сайт Фонду соціального страхування України

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд