Головбух: Бюджет

Енергосервіс тепер закуповуватимуть через ProZorro

  • 24 жовтня 2017
  • 417

У системі ProZorro з’явився новий тип процедури — відкриті торги з закупівлі енергосервісу.

Відтак замовники зможуть закуповувати через ProZorro послуги для підвищення енергоефективності будівель.

Термомодернізація шкіл, дитсадків, лікарень та інших закладів дає змогу зекономити енергоресурси. В ситуації, коли коштів на  термомодернізацію всіх будівель бюджетної сфери у держави не достатньо, виходом є використання державно-приватного партнерства у вигляді енергосервісних контрактів.

Прожитковий мінімум 2019 і на що він вплине

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Як змінився прожитковий мінімум 2019 року та чого очікувати у 2020-2021 роках? Як прожитковий мінімум вплинув на розміри посадових окладів працівників з оплатою праці за ЄТС? Для вас — дві зручні таблиці.

Енергосервісний контракт — це угода споживача (школи, лікарні, університети) з енергосервісною компанією (ЕСКО). ЕСКО втілює проекти з підвищення енергофективності. А це, в свою чергу, допомагає зменшити плату за енергоносії, комунальні послуги. Зекономлені кошти розподілятимуться між державним бюджетом та інвестором. Отже, енергосервісна компанія — повертає свої гроші та заробляє певний відсоток, а держава — отримує теплі енергоефективні приміщення, не витративши жодної копійки.

Народний депутат України Олексій Рябчин навів приклад, як працюють ЕСКО-контракти: «Уявімо, що якась школа витрачає 1 млн грн щороку на опалення. Вона укладає ЕСКО-контракт, і термомодернізація будівлі зменшує рахунок за опалення до 600 тис. грн. Тобто завдяки контракту було зекономлено 400 тис. 10% від цієї суми (40 тис. грн) іде в місцевий бюджет, решта виплачується інвестору, поки не буде погашена вкладена ним сума з відсотками. Завдяки ProZorro, процедура відбору найкращих пропозицій енергосервіних послуг буде відкритою для громадськості».

Джерело: прес-центр Міністерства економічного розвитку.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися