Головбух: Бюджет

За якими КЕКВ проводити видатки медичним закладам

  • 19 червня 2018
  • 334

Тимчасово, протягом 2018-2019 років, за рішенням Кабміну первинну медичну допомогу, яку надають комунальні заклади охорони здоров’я, можна фінансувати коштами субвенцій з держбюджету відповідним місцевим бюджетам (п. 2 розд. IV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» від 19.10.2017 № 2168-VIII).

Це стосується тих закладів, які не уклали договори про медичне обслуговування населення з Уповноваженим органом.

Податкова соціальна пільга 2019: визначаємо нові розміри

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватись податкова соціальна пільга. З’ясуємо, який розмір вона матиме у 2019 році та як її застосувати.

Після перетворення закладів охорони здоров’я на комунальні некомерційні підприємства змінюється їх статус із розпорядників бюджетних коштів на одержувачів бюджетних коштів за відповідною програмою місцевого бюджету. Остання складатиметься у т. ч. і з коштів медичної субвенції з державного бюджету.

Таким чином, поточні видатки проводитимуть:

  • заклади охорони здоров’я — одержувачі бюджетних коштів місцевих бюджетів — за КЕКВ 2610 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)»;
  • державні та комунальні заклади охорони здоров’я — бюджетні установи — за КЕКВ 2282 «Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку».

Видатки на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань закладам охорони здоров’я як одержувачам бюджетних коштів потрібно здійснювати за КЕКВ 2610.

За Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання первинної медичної допомоги населенню, затвердженим постановою КМУ від 28.03.2018 № 283, за бюджетною програмою 2308020 «Надання первинної медичної допомоги населенню» передбачена оплата надання пацієнтам первинної медичної допомоги. Така оплата здійснюватиметься за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)».

Джерело: Сайт Державної Казначейської служби України

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися