Головбух: Бюджет

Медична реформа на селі: фельдшерів залишать і дадуть додатково кошти

  • 24 жовтня 2017
  • 691

У МОЗ оприлюднили інформацію, що розвінчує міфи про негативні наслідки від медичної реформи. Зокрема, про те, що після запланованих змін у галузі села залишаться без лікарів.

У МОЗ стверджують, що фельдшери у селах залишаться, саме вони забезпечать доступ до медичної допомоги у найвіддаленіших селах.

У 2018 році середня виплата на первинній ланці становитиме близько 370 грн на одного пацієнта, у 2019 — 450 грн.

Прожитковий мінімум 2019 і на що він вплине

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Як змінився прожитковий мінімум 2019 року та чого очікувати у 2020-2021 роках? Як прожитковий мінімум вплинув на розміри посадових окладів працівників з оплатою праці за ЄТС? Для вас — дві зручні таблиці.

У Мінінстерстві обіцяють пряме фінансування для сільських медзакладів. Кажуть, що річний дохід для практики, що обслуговуватиме 2000 пацієнтів, становитиме в 740 000 грн у 2018-му та 900 000 грн у 2019-му. Ці кошти витрачатимуть на оплату оренди, роботи лікаря, фельдшера та медсестри, прості витратні матеріали та часткове покриття аналізів.

Місцеве самоврядування з урахуванням децентралізації влади зможе подбати про підвищення якості життя лікаря. Наприклад, придбати житло для лікаря.

У МОЗ розповіли також про ухвалений Парламентом у першому читанні законопроект № 7117, який має стати підгрунтям для підвищення доступності та якості медичного обслуговування на селі. Він, зокрема, передбачає додаткове фінансування медицини в селах. Для цього з бюджету мають виділити біля 5 млрд грн за два роки.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися