text
Головбух: Бюджет

Працівника відсторонили від роботи. Чи оплачувати йому лікарняний?

  • 31 травня 2018
  • 94

Керівник установи має право відсторонити працівника від роботи за статтею 46 Кодексу законів про працю України у разі:

  • появи на роботі у нетверезому стані чи у стані наркотичного або токсичного сп’яніння;
  • відмови або ухилення від обов’язкових медичних оглядів, навчання, інструктажу і перевірки знань з охорони праці та протипожежної охорони;
  • інших випадках, передбачених законодавством.

Відсторонити працівника від роботи означає тимчасово увільнити його від обов’язку виконувати роботу за укладеним трудовим договором з тимчасовим припиненням нарахування зарплати.

Тож якщо відстороняєте працівника від роботи, допомогу по тимчасовій непрацездатності не надавайте. Адже така допомога є повною або частковою компенсацією заробітної плати, котру працівник втрачає через захворювання або інші страхові випадки (ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).

Крім того, за період відсторонення від роботи без збереження заробітної плати не сплачуйте за працівника ЄСВ — такий період до страхового стажу йому не зараховується.

Джерело: роз’яснення Управління Держпраці у Рівненській області

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд