Головбух: Бюджет

СБУ попереджає про можливу масштабну кібератаку

  • 24 травня 2018
  • 1078

СБУ попереджає державні структури та приватні компанії про можливу кібератаку напередодні фіналу Ліги Чемпіонів та надає рекомендації із захисту від неї.

Податкова соціальна пільга 2019: визначаємо нові розміри

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватись податкова соціальна пільга. З’ясуємо, який розмір вона матиме у 2019 році та як її застосувати.

Фахівці з кібербезпеки СБУ передбачають, що хакери можуть атакувати шкідливим програмним забезпеченням, яке має умовну назву VPNFilter.

VPNFilter — багаторівневе модульне шкідливе програмне забезпечення з універсальними можливостями, яке дає змогу проводити як кіберрозвідку, так і деструктивні кібероперації. 

Висновки криміналістичного дослідження засвідчують, що вірусне програмне забезпечення VPNFilter дозволяє зловмисникам перехоплювати весь трафік, що проходить через уражений пристрій (у т. ч. дані авторизації та персональні дані платіжних систем), збирати та вивантажувати інформацію, віддалено керувати інфікованим пристроєм та навіть виводити його з ладу.

Щоб запобігти втраті інформації, втручанню в роботу мережевих пристроїв та не допустити ураження шкідливим програмним забезпеченням, фахівці з кібербезпеки наполегливо рекомендують невідкладно вжити такі заходи:

  • користувачам та власникам домашніх роутерів, бездротових маршрутизаторів малих офісів та мережевих файлових сховищ — перезавантажити їх, аби видалити потенційно небезпечні шкідливі програмні модулі з оперативної пам’яті пристроїв;
  • у випадку, коли мережеві маршрутизатори клієнтів контролюють провайдери Інтернет-послуг, — провести їх віддалене перезавантаження;
  • якщо є підстави вважати будь-який пристрій в локальній мережі ураженим шкідливим програмним забезпеченням, — невідкладно оновити його програмну прошивку до останньої актуальної версії;
  • якщо в операційній системі мережевого пристрою є функція доступу до його файлової системи — перевірити наявність файлів у директоріях «/var/run/vpnfilterw», «var/run/tor», «var/run/torrc», «var/run/tord» та видалити їх вміст.  

Джерело: Прес-центр Служби безпеки України

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися