У 2021 році платіжки на сплату податків заповнюватимемо по-новому

27 жовтня 2020
357
Середній бал: 5 із 5

Бюджетні новації — 2021

ДПС на своєму офіційному вебпорталі у підрозділі «2020 рік» розділу «Проєкти регуляторних актів» підрубрики «Регуляторна політика» рубрики «Діяльність» оприлюднила для обговорення проєкт наказу Мінфіну «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 24 липня 2015 року № 666».

Розробка проєкту наказу зумовлена запровадженням з 01.01.2021 нової системи сплати податків, зборів, платежів на бюджетні рахунки та/або єдиного внеску на небюджетні рахунки з використанням єдиного рахунку паралельно з діючою системою оперативного обліку та сплати платежів.

У 2021 році платіжки на сплату податків заповнюватимемо по-новому

Для зарахування коштів на єдиний рахунок платникам, що виявлять бажання сплачувати податки, збори, платежі та єдиний внесок через єдиний рахунок постане потреба зазначати у розрахунковому документі інформації, а саме:

  • реквізитів одержувачів коштів;
  • сум коштів для відповідних одержувачів коштів;
  • дати та номера податкового повідомлення-рішення;
  • призначення відповідного платежу та його одержувача або взагалі без зазначення одержувача коштів.

З метою забезпечення заповнення реквізиту «Призначення платежу» розрахункового документа для функціонування системи сплати податків, зборів, платежів та єдиного внеску через єдиний рахунок Порядок доповнено новим розділом.

Зміни, які викладені в новому розділі, дозволять платнику оформити сплату:

  • за одним видом платежу одним документом на переказ коштів із зазначенням конкретного одержувача коштів;
  • за декількома видами платежів одним документом на переказ коштів із зазначенням за кожним видом платежу конкретного одержувача коштів;
  • однією сумою без зазначення одержувача коштів.

Разом з тим платник, який вкаже одночасно декілька одержувачів коштів, буде мати можливість спрямувати належну суму коштів кожному такому одержувачу із загальної суми, зазначеної у документі на переказ коштів.

Також платнику буде надана можливість керувати своїми платежами в частині спрямування коштів в рахунок сплати грошових зобов’язань, визначених:

  • на підставі податкових повідомлень-рішень шляхом заповнення в реквізиті «Призначення платежу» розрахункових документів інформації про дату та номер відповідного податкового повідомлення-рішення;
  • на підставі податкових декларацій (розрахунків) шляхом заповнення в реквізиті «Призначення платежу» розрахункових документів інформації про призначення відповідного платежу та його одержувача.

Зауваження та пропозиції до проєкту наказу ДПС приймає упродовж одного місяця з дати його оприлюднення на офіційному вебпорталі ДПС.

Із повідомлення про оприлюднення проєкту наказу Мнфіну «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 24 липня 2015 року № 666»

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш  Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

logo