Термін експлуатації РРО вичерпано: чи можна продовжувати використання

23 жовтня 2020
868
Середній бал: 5 із 5

Пунктом 2 Порядку № 601 визначено, що строк служби – це строк, протягом якого виробник гарантує працездатність РРО, збереження інформації у фіскальній пам’яті за умови дотримання користувачем вимог експлуатаційних документів.

Бухгалтерські калькулятори - онлайн розрахунок ►►►

Термін експлуатації РРО вичерпано: чи можна продовжувати використання

При цьому жоден виробник не передбачає продовження такого строку залежно від того, більше чи менше днів на тиждень працював апарат.

У випадку якщо виробником не встановлено строку служби (а це стосується здебільшого старих моделей касових апаратів), слід керуватися нормою щодо семирічного з моменту введення в експлуатацію, але не більше дев’яти років від дати випуску, строку служби апарата.

Отже, у разі використання суб’єктом господарювання РРО, який вичерпав свій строк експлуатації, такий технологічний пристрій не може вважатися РРО відповідно до вимог Закону № 265, а тому таке використання призведе до адміністративної та фінансової відповідальності.

За матеріалами ДПС

Термін експлуатації РРО вичерпано: чи можна продовжувати використання
Тетяна НИЖНИК,керівник експертної групи МСFR Головбух
Видаєте зарплату чи премію, виплачуєте аванси на господарські потреби чи відрядження, приймаєте кошти від контрагентів? Маєте знати готівкові новації.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш  Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

logo