Нумеруємо сторінки в касовій книзі, книзі обліку прибуткових та видаткових касових ордерів правильно

12 жовтня 2020
214
Середній бал: 5 із 5

Бухгалтерські калькулятори - онлайн розрахунок

Аркуші касової книги нумеруються та прошнуровуються, опечатуються відбитком печатки. Кількість аркушів у касовій книзі засвідчуються підписами керівника і головного бухгалтера установи (абз. 5 п. 39 розд. IV Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 № 148; далі — Положення № 148).

Нумеруємо сторінки в касовій книзі, книзі обліку прибуткових та видаткових касових ордерів правильно

Контролює правильність ведення касової книги, як правило, головний бухгалтер.

Податківці роз’яснили, що порядок закриття касової книги з метою переходу на форму, затверджену у додатку 5 до Положення № 148, здійснюється таким чином, як і по закінченні календарного року.

Тобто, якщо протягом календарного року закінчується або змінюється форма касової книги, книги реєстрації прибуткових та видаткових касових ордерів, то нумерація сторінок повинна розпочинатись з «1».

При цьому нумерація прибуткових та видаткових касових ордерів повинна продовжуватись, незалежно від того, що протягом року заведена нова книга реєстрації прибуткових та видаткових касових ордерів з метою уникнення касових ордерів з однаковими номерами.

ЗІР, категорія 109.10

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш  Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

 

logo