-

Індексація аліментів: врахуйте нові вимоги

25 вересня 2020
1487
Середній бал: 5 із 5

  

Сьогодні, 25.09.2020, набрав чинності Закон України «Про внесення змін до статті 71 Закону України «Про виконавче провадження» щодо обов’язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі» від 01.09.2020 № 831-IX.

Індексація аліментів: врахуйте нові вимоги

Він визначає, що індексацію розміру аліментів, визначеного у твердій грошовій сумі, проводить:

  • виконавець — у встановленому Кабміном порядку;
  • бухгалтер роботодавця — якщо стягувач аліментів самостійно надішле виконавчий документ роботодавцю. При цьому індексацію бухгалтер нараховує за порядком, визначеним Законом України «Про індексацію грошових доходів населення».

Водночас індексацію можуть нараховувати за іншим порядком, якщо такий прописано у виконавчому документі чи у договорі між батьками про сплату аліментів на дитину.

Окрім цього виконавця зобов’язали обчислювати розмір заборгованості із сплати аліментів щомісяця. Тож можливо бухгалтер щомісяця звітуватиме виконавцю про нараховані/сплачені суми аліментів.

Із Закону України «Про внесення змін до статті 71 Закону України «Про виконавче провадження» щодо обов’язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі» від 01.09.2020 № 831-IX

Індексація аліментів: врахуйте нові вимоги
Ніна ПІДЛУЖНА,заступник генерального директора Директорату стратегічного планування, координації політики та євроінтеграції Міністерства соціальної політики України
Держстат встановив індекс інфляції у липні 2020 року у розмірі 99,4%. Чи з’явиться у працівників бюджетної сфери право на індексацію зарплат у вересні 2020-го — у публікації

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш  Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

logo