Заміна тимчасово відсутнього працівника: роз’яснює Держпраці

13 квітня 2018 477

Працівникам, які поряд з своєю основною роботою виконують у тій же установі обов’язки тимчасово відсутнього працівника, керівник установи має доплачувати за суміщення професій (посад) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника (ст. 105 КЗпП).

Доплату за суміщення професій (посад) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника керівник встановлює в розмірі, визначеному у колективному договорі. Цей розмір не має перевищувати 50% посадового окладу працівника, який виконує обов’язки тимчасово відсутнього працівника.

Зверніть увагу!

За виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника не доплачують, якщо у посадовій інструкції працівника передбачене виконання обов’язків на час відсутності іншого.

Виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника можливе лише за згодою працівника та за наявності відповідного наказу.

Якщо в колективному договорі не визначений розмір доплати за суміщення професій або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника, цей розмір визначає суд. При цьому враховується складність, характер, обсяг роботи, ступінь використання робочого часу та тарифна ставка працівника (абз. 1 п. 15 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами законодавства про оплату праці» від 24.12.1999 № 13).

За інформацією Головного управління Держпраці у Львівській областіПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль