Головбух: Бюджет

Будуть зміни до Закону про публічні закупівлі. Цього разу — від Президента

  • 12 квітня 2018
  • 871

Президент України внесе законопроект зі змінами до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України. Цей документ вже практично готовий, його передадуть до Парламенту до наступного пленарного тижня.

Як зауважив Президент України на нараді стосовно обговорення законопроекту, за час роботи системи електронних закупівельбули і є ті, хто намагається всіляко обійти публічну процедуру торгів, маніпулювати з цифрою і сумою допорогових закупівель, зловживає правом на оскарження результатів торгів тощо.

Податкова соціальна пільга 2019: визначаємо нові розміри

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватись податкова соціальна пільга. З’ясуємо, який розмір вона матиме у 2019 році та як її застосувати.

«Головна мета, яку має цей законопроект, — це зберегти всі позитивні напрацювання ProZorro і не дати нікому дискредитувати систему», — наголосив Петро Порошенко.

Зміни передбачатимуть:

  • зниження вартості допорогових закупівель на товари та послуги з 200 до 50 тис. грн та спрощення процедури допорогових закупівель на незначні суми;
  • підвищення відповідальності. По-перше — тих, хто планує брати участь у тендері, але не планує постачати товар. По-друге, замовників, які застосували переговорну процедуру закупівлі, порушивши вимоги законодавства або визначили переможцем торгів учасника, тендерна пропозиція якого не відповідає вимогам тендерної документації;
  • можливість для учасника усунути невідповідності в тендерній пропозиції, які виявив замовник, — протягом одного робочого дня після їх виявлення на етапі  кваліфікації
  • збільшення розміру плати за подання скарги,повернення плати у випадку задоволення або часткового задоволення скарги або залишення її без розгляду АМКУ, якщо замовник усунув порушення.

Джерело: офіційний сайт Президента України

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися