-

Здача готівки в банк: як встановити строки

28 серпня 2020
291
Середній бал: 5 із 5

У ДПС нагадали як встановлюються строки здавання готівкової виручки для її зарахування на рахунки в банках.

Нові ознаки доходу ЧИТАТИ

Здача готівки в банк: як встановити строки

Відповідно до п. 48 розд. V Положення про ведення касових операцій у нацвалюті № 148, установа/підприємство визначає і встановлює за погодженням з банком строки здавання ним готівкової виручки для її зарахування на рахунки відповідно до таких вимог:

     1) для установ/підприємств, розташованих у населених пунктах, де є банки – щодня (у день надходження готівкової виручки (готівки) до їх кас);

     2) для підприємств, у яких час закінчення робочого дня (зміни), установлений правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності відповідно до законодавства України, не дає змогу забезпечити здавання готівкової виручки (готівки) у день її надходження, – наступного за днем надходження готівкової виручки (готівки) до каси дня;

     3) для установ/підприємств, розташованих у населених пунктах, де немає банків, – не рідше ніж один раз на п’ять робочих днів.

Типова кореспонденція субрахунків зі змінами, внесеними наказом Мінфіну від 17.09.2019 № 386

Пунктом 49 розд. V Положення № 148 встановлено, що підприємства, які працюють у вихідні та святкові дні і не мають змоги здати одержану ними за ці дні готівку до банку через відсутність відповідної умови у договорі, здають таку готівку через банкомати/програмно-технічні комплекси самообслуговування в день її надходження до каси підприємства.

Строки здавання готівкової виручки (готівки), установлені п. 48 розд. V Положення № 148, узгоджуються установами, підприємствами, небанківськими установами з банком і обов’язково визначаються в договорах банківського рахунку між установами, підприємствами, небанківськими установами та банками.

Установа/небанківська установа/підприємство, яка/яке в окремі дні не має перевищення ліміту каси, має право в ці дні не здавати в установлені строки готівку.

За матеріалами ЗІР

Здача готівки в банк: як встановити строки
Тетяна НИЖНИК,керівник експертної групи МСFR Головбух
Видаєте зарплату чи премію, виплачуєте аванси на господарські потреби чи відрядження, приймаєте кошти від контрагентів? Маєте знати готівкові новації.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш  Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

logo