Звільнення від ПДВ: особливості застосування пільги

27 серпня 2020
188
Середній бал: 5 із 5

Для звільнення від оподаткування ПДВ згідно з п. 71 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ потрібно, щоб такий товар був включений до затвердженого переліку товарів.

СКАЧАТИ Оновлений довідник програмної класифікації для використання у 2020 році

Звільнення від ПДВ: особливості застосування пільги

Цей перелік включає продукцію (у тому числі лікарські засоби, медичні вироби та медичне обладнання), необхідну для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, операції з ввезення або постачання яких звільняється від оподаткування ПДВ.

Його затверджено постановою Кабміну № 224.

-40% на вартість навчання Експрес-курс для керівників та фахівців бухгалтерської служби

Отже, вартість товарів, що включені до Переліку № 224 з 17.03.2020 визначається без ПДВ, тобто з дати запровадження цієї пільги. Ця норма законодавства застосовується незалежно від того, чи містять договори та первинні документи, складені на постачання таких товарів, положення щодо необхідності нарахування ПДВ чи ні, а також незалежно від дати укладення таких договорів.

За матеріалами ДПС

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш  Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

logo