“Ізоляційний” лікарняний: як правильно оформити і оплатити

4 грудня 2020
387
Середній бал: 5 із 5

На сьогодні існує можливість оформити листок непрацездатності на час самоізоляції особи, яка контактувала з хворим на COVID-19, навіть якщо контактна людина не захворіла.

6 готових прикладів розрахунків, коли лікарняний — із «підступом»

Лікарняні при самоізоляції: нагадуємо умови отримання

Такий листок непрацездатності всім, окрім медиків, оплачують у розмірі 50% від середнього заробітку, незалежно від стажу (ч. 2 ст. 24 Закону № 1105).

Тривалість самоізоляції під меднаглядом — 14 днів. Перші 5 днів оплачує працедавець, а з 6-го  — витрати лягають на Фонд соцстрахування.

Якщо працівник не захворіє, за два тижні він має надати листок непрацездатності і приступити до роботи. Табелювати працівника на самлізоляції слід як відсутнього з нез'ясованих причин ("НЗ" або "28"). Після надання листка непрацездатності табель потрібно відкоригувати.

ФСС листом від 21.05.2020 р. № 316-03-1 повідомляв про необхідність формування окремих заяв-розрахунків для отримання фінансування за лікарняними з причиною непрацездатності "ізоляція від COVID-19 — 11".

За матеріалами Держпраці

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш  Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

logo