Умови проведення антикоронавірусних закупівель можуть переглянути

26 серпня 2020
456
Середній бал: 5 із 5

Принаймні в цьому є нагальна потреба, вважає Генеральний директор ДП «Прозорро» Василь Задворний.

РЕЄСТРУЙСЯ на вебінар: Коли можна не проводити спрощених закупівель та як це обґрунтувати

Полтава будуватиме Палац спорту: скільки бюджетних коштів витратять

Він зазначив, що ситуація у березні з закупівлями для протидії коронавірусу була дуже складною. Відтоді було оголошено закупівель проти COVID-19 на 5,7 млрд грн, витрачено 4,8 млрд грн (частина закупівель була відмінена). З цих 4,8 млрд грн на рукавички пішло 220 млн грн, на маски 206 млн грн.

В кінці березня на закупівлі проти коронавірусу перестали поширюватись правила публічних тендерів, завдяки чому державні органи змогли відслідковувати всі закупівлі з позначкою COVID-19.  За словами учасників дискусії, за цей час було проведено чимало сумнівних закупівель. 

Наразі динаміка антикоронавірусних закупівель йде на спад, і як зауважив Василь Задворний, зараз напевно потрібна вже не швидкість закупівель, а конкуренція. Бо саме конкурентні процедури закупівель дозволятимуть контролювати, скільки держава витрачає коштів на боротьбу з COVID-19. 

За матеріалами Prozorro

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш  Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

logo