Кого можуть звільнити від антикорупційного е-декларування

3 квітня 2018
82
Середній бал: 5 із 5

У ВРУ зареєстровано законопроект № 8209-1 від 02.04.2018, який передбачає зміни до Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII.

Змінами запропоновано звільнити від е-декларування:

  • представників громадських об’єднань, наукових установ, навчальних закладів, експертів відповідної кваліфікації, інші особи, які входять до Громадської ради доброчесності, утвореної відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 02.06.2016 № 1402-VIII, громадських рад, рад громадського контролю, що утворені при державних органах та беруть участь у підготовці рішень з кадрових питань, підготовці, моніторингу, оцінці виконання антикорупційних програм;
  • осіб, які є іноземцями-нерезидентами та входять до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства або державної організації, що має на меті одержання прибутку;
  • громадських активістів, осіб, які отримують кошти, майно в рамках реалізації в Україні програм (проектів) технічної або іншої, в тому числі безповоротної, допомоги у сфері запобігання, протидії корупції (як безпосередньо, так і через третіх осіб або будь-яким іншим способом, передбаченим відповідною програмою (проектом).

Глава Уряду Володимир Гройсман:

Введення е-декларацій передбачало, що ті люди, які уповноважені державою на управління бюджетними коштами та державними процесами, мають бути відкритими та прозорими. І тому для чиновників це є зрозумілим. Для тих, хто очолює державні підприємства це також зрозуміло. А громадські активісти для того і є, аби відслідкувати публічність роботи влади. Вони не мають ніякого відношення до державних ресурсів. Важливо відмінити декларування для учасників наглядових рад держкомпаній, які є громадянами інших країн. В своїх країнах вони заповнюють свої декларації. Інша справа, що ці документи можуть бути публічними для нас і ми могли їх бачити.

Глава Уряду закликав депутатський корпус об’єднатися навколо рішення про удосконалення законодавчих норм.

logo