Держпраці посилює моніторинг трудових відносин

21 серпня 2020
375
Середній бал: 5 із 5

Коронавірусна криза стала викликом для держави і вимусила зробити перехід від неформальної до формальної зайнятості пріоритетним напрямом національної політики.

Пошук по Класифікатору професій

Держпраці посилює моніторинг трудових відносин

Тому, у червні 2020 року після пом’якшення карантинних заходів інспектори праці розпочали інформаційну роботу з роботодавцями щодо недопущення використання незадекларованої праці. В ході цієї роботи інспектори праці відвідували роботодавців і розповідали їм та працівникам про ризики і наслідки неукладення трудових договорів. Такими відвідуваннями охоплено майже 160 тис. роботодавців.

На виконання доручення Кабінету Міністрів України Держпраці починає за участі та сприяння інших органів (Державної податкової служби, Пенсійного фонду, центрів зайнятості, органів місцевого самоврядування, Національної поліції тощо) проведення  контрольних заходів з питань виявлення неоформлених працівників.

В першу чергу заходи контролю будуть проведені у тих роботодавців, які мають високі ризики використання найманої праці без укладення трудових договорів. Виявлення таких роботодавців здійснюється шляхом аналізу інформації, наявної у різних органів державної влади та місцевого самоврядування.

Розмір штрафу за використання одного незадекларованого працівника може скласти 141 тис. грн. Тому Держпраці радить бухгалтерам-кадровикам: перегляньте оформлення трудових відносин з усіма працівниками вашого підприємства, доки вас не навідали з інспекцією.

За матеріалами Держпраці

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш  Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

logo