Дніпровський суд підтримав позицію Держпраці щодо оштрафованого підприємства

21 серпня 2020
271
Середній бал: 5 із 5

За неоформленого працівника суб’єкт господарювання заплатить штраф у розмірі 125 190 грн.

Нові нормативні акти у сфері оплати праці

Дніпровський суд підтримав позицію Держпраці щодо оштрафованого підприємства

Третій апеляційний адміністративний суд (м. Дніпро), розглянувши справу за апеляційною скаргою роботодавця із Світловодського району (щодо накладення штрафних санкцій за використання незадекларованої праці) на рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду, виніс рішення на користь Управління Держпраці у Кіровоградській області.

Під час інспекційного відвідування суб’єкта господарювання, інспектор праці застав жінку, яка не надала жодного документу, що підтверджував би трудові або інші відносини з власником. На підставі акту інспекційного відвідування т.в.о. начальника Управління Держпраці у Кіровоградській області виніс постанову про накладення штрафу за порушення законодавства про працю, керуючись ст. 259 КЗпП України, у розмірі 125 тисяч 190 гривень. Розрахунок суми штрафу здійснено з урахуванням установленої Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» мінімальної заробітної плати у місячному розмірі 4173 грн. станом на час виявлення порушення (05.12.2019).

Позивач не погодилась із вказаною постановою і оскаржила її в судовому порядку. Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позовних вимог. Не погоджуючись із таким рішенням, суб’єкт господарювання звернувся до апеляційного суду. 

Колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції повно встановлено обставини, що мають значення для справи та правильно застосовано до спірних правовідносин норми матеріального з дотриманням норм процесуального права. Доводи апеляційної скарги, з наведених вище підстав, висновків суду не спростовують. Підстави для скасування рішення суду першої інстанції відсутні.

За матеріалами Держпраці

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш  Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

logo