-

Новації у нарахуванні ЄСВ для окремих страхувальників

21 серпня 2020
290
Середній бал: 5 із 5

  

Мінфін уточнив, що для непрацюючого іншого з подружжя працівника дипломатичної служби, який перебуває за кордоном за місцем довготермінового відрядження такого працівника, ЄСВ нараховують у розмірі 22% суми мінімальної зарплати, що діє на день нарахування. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску. Якщо період, за який нараховують ЄСВ, є меншим за календарний місяць, ЄСВ нараховують у розмірі, пропорційному до кількості календарних днів місяця, за який сплачують ЄСВ. Тобто мінзарплатне правило не застосовують.

Новації у нарахуванні ЄСВ для окремих страхувальників

Також Мінфін уточнив, що за непрацюючого іншого з подружжя, який направляється за кордон разом з працівником дипломатичної служби за місцем довготермінового відрядження такого працівника, МЗС та уповноважені органи Міноборони обчислюють та сплачують ЄСВ за Порядком нарахування та сплати єдиного внеску за непрацюючого іншого з подружжя працівника дипломатичної служби, який перебуває за кордоном за місцем довготермінового відрядження такого працівника, затвердженого постановою КМУ від 06.03.2019 № 164.

Ці новації сьогодні, 21.08.2020, набрали чинності, тож бухгалтеру слід їх врахувати при нарахуванні ЄСВ за серпень.

Із наказу Мінфіну «Про затвердження Змін до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 10.06.2020 № 283

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш  Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

logo