Чи можна звільняти з «декретного» місця: роз’яснює Держпраці

19 серпня 2020
224
Середній бал: 5 із 5

У Держпраці роз’яснили чи має право роботодавець звільнити жінку, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку, якщо ця жінка працювала на місці основного працівника, який на той час знаходився у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку.

Готовий зразок довідки-розрахунку на виплату зарплати СКАЧАТИ

Чи можна звільняти з «декретного» місця: роз’яснює Держпраці

На час відпустки основного працівника по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку, роботодавець має право прийняти іншу особу за строковим трудовим договором, відповідно до вимог ст. 23 КЗпП України.

Враховуючи вимоги ч. 2 ст. 184 КЗпП України, звільнення жінок, які мають дітей віком до трьох років з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, коли допускається звільнення з обов`язковим працевлаштуванням. 

Допоможемо знайти законні підстави звільнити працівників

Обов`язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору.

Враховуючи викладене, звільнення такої жінки з роботи до досягнення дитиною трьохрічного віку за закінченням строку трудового договору без працевлаштування можна вважати незаконним.

За матеріалами Держпраці

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш  Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

logo