Декларація з плати за землю: найрозповсюдженіші помилки при заповненні

14 серпня 2020
543
Середній бал: 5 із 5

У ДПС проаналізували звітність з плати за землю за 2020 рік та виявили найбільш поширені помилки, що призводять до застосування штрафних санкцій, а іноді можуть також слугувати приводом для проведення позапланової перевірки.

Зразок декларації з плати за землю СКАЧАТИ

Декларація з плати за землі: найрозповсюдженіші помилки при заповненні

Тож з метою недопущення таких прикрих випадків слід звернути увагу на наступне:

1. Некоректне зазначення або відсутність коду категорії земельних ділянок

Код категорії земельних ділянок має відповідати класифікатору. Тобто у колонці 2, розділу І (арабськими цифрами у форматі XX.XX), слід вказувати код відповідно до Класифікації видів цільового призначення земель та зазначений в документах, що засвідчують/підтверджують право власності/користування земельними ділянками.

2. Відсутність та/або невірне зазначення кадастрового номеру

Кадастровий номер земельної ділянки слід вказувати у форматі 0000000000:00:00:0000.

3. Інформація про площу земельної ділянки

Не допускається заповнення площі землі в колонці 8 та 9 по одному кадастровому номеру (у га та м. кв). Слід зважати на наявність/достовірність інформації про площу земельної ділянки.

4. Плутанина у розділах декларації

Поширеною помилкою є заповнення невірного розділу декларації, наприклад, коли під час подання податкової звітності з орендної плати платником заповнюється розділ І та навпаки. Така плутанина унеможливлює здійснення аналізу та узагальнення інформації.

5. Невірний код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ

В окремих випадках, коли це відповідає сутності податку або збору та є необхідним для його адміністрування, форма податкової декларації додатково може містити такі обов'язкові реквізити, зокрема, код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ (пункт 48.4 статті 48 Кодексу).

⚡️ УВАГА!!! Знижка на передплату «Головбух: Бюджет» до 40%!

Так, внаслідок подання декларації з невірно зазначеним кодом КОАТУУ за вказаним кодом виникає об’єкт оподаткування з нарахованими податковими зобов’язаннями, а за кодом КОАТУУ, де фактично знаходиться земельна ділянка, виникає факт неподання або несвоєчасного подання декларації, що спричинить застосовуються штрафних санкцій.

За матеріалами ДПС

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш  Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

logo