Нове посвідчення з ОП: чи треба міняти, переходячи на інше підприємство

14 серпня 2020
184
Середній бал: 5 із 5

Згідно статті 13 Закону про охорону праці, на підприємстві має бути створена або служба охорони праці, або мають бути певні посадові особи, які виконуватимуть функції, пов’язані з охороною праці.

Нові нормативні акти у сфері оплати праці

Нове посвідчення з ОП: чи треба міняти, переходячи на інше підприємство

Обов’язковість створення служби охорони праці у роботодавця залежить від кількості працівників.

Відповідно до статті 15 Закону про охорону праці, якщо у роботодавця працює 50 та більше осіб, то роботодавець має створити окремий підрозділ у вигляді служби охорони праці. Якщо на підприємстві працює менше ніж 50 осіб, функції служби охорони праці можуть виконувати в порядку сумісництва особи, які мають відповідну підготовку. 

Якщо ж на підприємстві працює менше 20 осіб, то для виконання функцій охорони праці на договірних засадах можуть залучатися сторонні спеціалісти, які мають відповідну підготовку.

Звіт з праці: НЕ ПРОПУСТІТЬ

Нормативні документи з охорони праці встановлюють конкретні вимоги до спеціалістів з охорони праці в плані кваліфікації, навчання та перевірки знань.

Згідно з п.1.5 Типового положення про службу охорони праці № 255, керівники та спеціалісти служби охорони праці повинні відповідати кваліфікаційним вимогам, встановленим чинними нормативно-правовими актами.

Крім цього, п.1.6 Типового положення встановлює, що навчання та перевірка знань працівників служби охорони праці проводиться в установленому законодавством порядку під час прийняття на роботу та періодично один раз на три роки.

Під час карантину працюєте у приміщенні установи? Дотримайтеся порад від Держпраці

Такі ж вимоги по проведенню навчання та перевірки знань встановлюють пп.3.1, 3.11, 5.1, п.5 Додатка 3 Типового положення № 15. А згідно з п.1.17 цього положення, не допускаються до роботи працівники, у тому числі посадові особи, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з питань охорони праці.

Відповідно до п.5.6 Типового положення № 15 позачергове навчання і перевірка знань посадових осіб, а також фахівців з питань охорони праці проводяться при переведенні працівника на іншу роботу або призначенні його на іншу посаду, що потребує додаткових знань з питань охорони праці.

Тому інженеру з охорони праці при переході на роботу на інше підприємство необхідно отримувати нове посвідчення з охорони праці.

За матеріалами Держпраці

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш  Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

logo