text
Головбух: Бюджет

Зарплата в.о. старости на період окремого виконання бюджету: чи виплачувати з бюджетів рад, що приєднались?

  • 28 березня 2018
  • 43

Експерти Групи з фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні (за підтримки Програми «U-LEAD з Європою») роз’яснили чи можна на період окремого виконання бюджету виплачувати зарплату в.о. старости за рахунок бюджетів рад, що приєдналися до місцевої ради.

Старостинський округ –– це одне або декілька сіл (селищ) на території об’єднаної громади, утвореної відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» від 05.02.2015 № 157-VIII (далі –– Закон № 157-VIII) інтереси жителів яких представляє староста.

Староста є виборною посадовою особою місцевого самоврядування та членом виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради за посадою (ст. 141 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР).

Обов’язки старости до обрання на перших виборах старости виконує особа, яка здійснювала повноваження сільського, селищного голови відповідної територіальної громади до об’єднання (п 3 розділу IV «Прикінцеві положення» Закон № 157-VIII). Таким чином це посадова особа місцевого самоврядування ради ОТГ, а не сільських, селищних рад, що приєдналися. Посаду в.о. старости включено до загальної (штатної) чисельності апарату та персонального складу виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради ОТГ.

Посадові оклади держслужбовців 2018

Оскільки в.о. старости входить до штатної чисельності ради ОТГ, то заробітну плату йому виплачують із бюджету ОТГ, а не за рахунок бюджетів рад, що приєднуються, оскільки він не в їхньому штаті.

Проте для забезпечення оплати праці в.о. старост, можна спрямувати трансферт до бюджету ОТГ із бюджетів цих рад у вигляді дотацій чи субвенцій і укладання договорів (ст. 93, 101 Бюджетного кодексу України). Законодавство дозволяє місцевим радам самостійно визначати вид міжбюджетного трансферту.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд