Головбух: Бюджет

У ВРУ зареєстровано законопроект, яким пропонують встановлювати прожитковий мінімум у фактичних розмірах

  • 28 березня 2018
  • 278

Депутати запропонували встановлювати прожитковий мінімум, враховуючи фактичні споживчі ціни. Про це свідчить зареєстрований у ВРУ законопроект від 23.03.2018 № 8193.

Цей законопроект передбачає зміни до Закону України «Про прожитковий мінімум» від 15.07.1999 № 966-XIV стосовно врахування фактичних споживчих цін при встановленні розміру прожиткового мінімуму.

Податкова соціальна пільга 2019: визначаємо нові розміри

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватись податкова соціальна пільга. З’ясуємо, який розмір вона матиме у 2019 році та як її застосувати.

Адже за даними Мінсоцполітики  фактичний розмір прожиткового мінімуму вже зараз перевищує прожитковий мінімум, затверджений у державному бюджеті на 2018 рік, у 1,8-2,3 рази. Це є наслідком відсутності  конкретно визначеної законодавчої норми щодо обрахунку на основі поточних середніх споживчих цін вартісних величин наборів:

  • продуктів харчування;
  • непродовольчих товарів;
  •  послуг

Тож для встановлення розміру прожиткового мінімуму законопроектом пропонують проводити розрахунок вартісних величин наборів продуктів харчування, наборів непродовольчих товарів та наборів послуг на основі середніх споживчих цін (тарифів) у країні за місяць, що передує місяцю проведення розрахунку.

Мінімальна зарплата 2018 року

Це дасть змогу встановлювати прожитковий мінімум на основі фактичних споживчих цін, тобто у розмірах, які відповідатимуть реальній вартісній величині наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг для кожної групи. 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися