-

Виплати голові та секретарю сільради у разі створення ОТГ: за рахунок якого бюджету?

27 березня 2018
1621
Середній бал: 5 із 5

Експерти Групи з фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні (за підтримки Програми «U-LEAD з Європою») роз’яснили з якого бюджету виплачувати середній заробіток сільського голови та секретаря сільської ради у період реорганізації при створенні ОТГ.

Депутату місцевої ради, який працював у раді на постійній основі, після закінчення таких повноважень надається попередня робота (посада), а за її відсутності — інша рівноцінна робота (посада) на тому самому або, за згодою депутата, в іншій установі (абз.1ч.2 ст.33 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» від 11.07.2002 № 93-IV; Закон № 93).

У разі неможливості забезпечити відповідною роботою (посадою) на період працевлаштування за колишнім депутатом місцевої ради потрібно зберігати середню заробітну плату, яку він одержував на виборній посаді у раді. Середній заробіток зберігають не більше шести місяців та виплачують за рахунок відповідного місцевого бюджету. Утім якщо колишній депутат місцевої ради має право на пенсійне забезпечення або йому призначена пенсія за віком, по інвалідності, у зв’язку із втратою годувальника, за вислугу років — за ним не зберігається середня заробітна плата, яку він одержував на виборній посаді в раді.

Посадові оклади держслужбовців 2018

На сільських, селищних, міських голів поширюються повноваження та гарантії депутатів рад, передбачені Законом № 93, якщо інше не встановлено законом відповідно до пункту 5 статті 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»  від 21.05.1997 № 280/97-ВР)

Тож на сільського голову та секретаря сільської ради поширюються норми частини 2 статті 33 Закону № 93.

Повноваження сільського голови та секретаря закінчуються в день набуття сільською радою, обраною об’єднаною територіальною громадою. У зв’язку з цим, закінчуються в цей день і їх трудові відносини з даною установою.

 Надбавка за вислугу років: кому і скільки

У такому разі сільська рада має забезпечити таких працівників тією самою або іншою рівноцінною роботою. Окрім того на період їх працевлашування їм потрібно виплачувати за рахунок місцевого бюджету середню заробітну плату, яку вони одержували на виборній посаді в раді

logo