Маєте на підприємстві працюючих пенсіонерів - повідомте їх про наступне

6 листопада 2020
29726
Середній бал: 5 із 5

ПФУ просить тих, хто має намір у період отримання пенсії вийти на роботу, невідкладно інформувати про це органи Пенсійного фонду.

СКАЧАТИ зразок довідки про страховий стаж

ПФУ: до уваги працюючих пенсіонерів

Законом передбачено, що пенсії виплачуються без врахування одержуваної зарплати. Тобто, пенсіонер має право, отримуючи пенсію, продовжувати працювати.

Через кожні 2 роки працюючим пенсіонерам проводяться перерахунки. Однією з підстав для перерахунку є зміна прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Як правило, така зміна передбачена двічі на рік – з липня та грудня.

Виплати, встановлені законодавством, переглядаються при зміні прожиткового мінімуму незалежно від факту роботи пенсіонера. А ось мінімальний розмір пенсій за віком, доплата за понаднормовий стаж, які також можуть залежати від прожиткового мінімуму, перераховуються лише непрацюючим.

Крім того, лише непрацюючим пенсіонерам встановлюється надбавка на непрацездатних членів сім’ї. Саме з точки зору визначення належного розміру пенсії і має значення повідомлення про факт працевлаштування.

За матеріалами ПФУ

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш  Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

logo