Надаєте матдопомогу: як оподатковувати

13 серпня 2020
3214
Середній бал: 5 із 5

Не оподатковується, сума нецільової благодійної допомоги від роботодавця, що носить разовий характер, і сукупно у 2020 році не перевищує - 2940 грн.

Зразок наказу про надання матеріальної допомоги СКАЧАТИ

Надаєте матдопомогу: як оподатковувати

Якщо виплата матдопомоги роботодавцем має систематичний характер і вона надається всім або більшості працівникам, та її виплата передбачена положеннями про оплату праці працівників, то така матеріальна допомога прирівнюється до заробітної плати і вся її сума включається до загального місячного оподатковуваного доходу. Оподатковуватись вона буде за ставкою 18% і військовим збором у розмірі 1,5%.

Якщо працедавець надає окремим працівникам нецільову благодійну (матеріальну) допомогу за їх заявами у зв’язку з особистими обставинами, яка носить разовий характер, то її оподаткування регулюється п.п. 170.7.3 ст. 170 ПКУ.

Згідно п.п. 170.7.3 ст. 170 ПКУ не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абз. першим п.п. 169.4.1 ст. 169 ПКУ (у 2020 році – 2940 гривень).

Сума перевищення допомоги над вказаним розміром включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку з відповідним оподаткуванням.

За матеріалами з сайту ДПС

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш  Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

logo