Головбух: Бюджет

Строки виплати стипендій та заробітної плати: роз’яснюють фахівці Держпраці

  • 26 березня 2018
  • 190

Фахівці Держпраці роз’яснили у які строки потрібно виплачувати заробітну плату працівникам та стипендію студентам.

Заробітну плату виплачують працівникам установ регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який проводять виплату (ст. 115 Кодексу законів про працю України; КЗпП).

Парламент затвердив мінімальну зарплату на 2019 рік

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
23 листопада парламентарі прийняли головний фінансовий документ країни — закон про Держбюджет на 2019 рік. Серед основних його показників — мінімальна зарплата 2019 року. Якою вона буде та як вплине на страхові виплати?

Розмір заробітної плати за першу половину місяця не може бути менше оплати за фактично відпрацьований час із розрахунку тарифної ставки (посадового окладу працівника). Тобто, розмір авансу повинен складати не менше 50% тарифної ставки (посадового окладу) працівника за цей місяць. При визначенні авансу не враховують надбавки, премії та інші доплати, передбачені законодавством, адже їх потрібно виплачувати у строки, встановленні для виплати заробітної плати за підсумками місяця.

 Преміювання працівників бюджетних установ у деталях

Якщо установа порушує встановлені строки виплати заробітної плати, працівник отримує право на компенсацію відповідно до Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати» від 19.10.2000 № 2050-ІІІ.

Окрім того порушення строків виплати заробітної плати, установлених законодавством, тягне за собою накладання штрафу на посадових осіб установ у розмірі від 30 до 100 НМДГ (від 510 до 1700 грн.) відповідно до статті 41 Кодексу України про адміністративні порушення.

Строки виплати стипендій визначені Порядком призначення і виплати стипендій, затвердженим постановою КМУ від 12.07.2004 №882.

За інформацією Управління Держпраці у Черкаській області

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися