Строки виплати стипендій та заробітної плати: роз’яснюють фахівці Держпраці

26 березня 2018
459
Середній бал: 5 із 5

Фахівці Держпраці роз’яснили у які строки потрібно виплачувати заробітну плату працівникам та стипендію студентам.

Заробітну плату виплачують працівникам установ регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який проводять виплату (ст. 115 Кодексу законів про працю України; КЗпП).

Розмір заробітної плати за першу половину місяця не може бути менше оплати за фактично відпрацьований час із розрахунку тарифної ставки (посадового окладу працівника). Тобто, розмір авансу повинен складати не менше 50% тарифної ставки (посадового окладу) працівника за цей місяць. При визначенні авансу не враховують надбавки, премії та інші доплати, передбачені законодавством, адже їх потрібно виплачувати у строки, встановленні для виплати заробітної плати за підсумками місяця.

 Преміювання працівників бюджетних установ у деталях

Якщо установа порушує встановлені строки виплати заробітної плати, працівник отримує право на компенсацію відповідно до Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати» від 19.10.2000 № 2050-ІІІ.

Окрім того порушення строків виплати заробітної плати, установлених законодавством, тягне за собою накладання штрафу на посадових осіб установ у розмірі від 30 до 100 НМДГ (від 510 до 1700 грн.) відповідно до статті 41 Кодексу України про адміністративні порушення.

Строки виплати стипендій визначені Порядком призначення і виплати стипендій, затвердженим постановою КМУ від 12.07.2004 №882.

За інформацією Управління Держпраці у Черкаській області

logo