Реорганізація підприємства: що з атестацією робочих місць

4 серпня 2020
195
Середній бал: 5 із 5

При реорганізації підприємства атестаційна комісія може визначити групу робочих місць (які одночасно існують у роботодавця) аналогічними і скласти на неї одну Карту.

Нові нормативні акти у сфері оплати праці

Реорганізація підприємства: що з атестацією робочих місць

Згідно вимог п. 1 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці № 442 атестація робочих місць за умовами праці проводиться на підприємствах і організаціях незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів.

Вимогами пункту 3 Порядку визначено, що атестація проводиться згідно з цим Порядком та методичними рекомендаціями щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці, що затверджуються Мінсоцполітики і МОЗ.

Вимогами п. 1.3 Методичних рекомендацій № 41,  атестації підлягають робочі місця, на яких технологічний процес, обладнання, використовувані сировина і матеріали можуть бути потенційними джерелами шкідливих і небезпечних факторів.

Тобто утворені робочі місця, які відповідають визначеним пунктом 1 Порядку ознакам повинні бути атестовані за умовами праці.

Пунктом 2.3 розділу 2 «Організація роботи по атестації» Методичних рекомендацій визначено, що атестаційна комісія складає "Карту умов праці" на кожне враховане робоче місце або групу аналогічних місць. Частиною 3 розділу «Загальні дані» Інструкції щодо заповнення Карти умов праці визначено, що на групу аналогічних робочих місць допускається заповнення однієї Карти, якщо умови і характер праці на цих робочих місцях аналогічні за всіма показниками умов праці, на яких вже проведена атестація.

Тобто атестаційна комісія може визначити групу робочих місць (які одночасно існують у роботодавця) аналогічними і скласти на неї одну Карту.

За матеріалами з сайту Держпраці

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш  Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

logo